Marius Bauer (1867-1932)

A funeral procession, Istanboel

Marius Bauer (1867-1932)
signed with intials lower right MB, and signed again on the reverse
oil on canvas
30 x 40.5 cm
D.A. Hoogendijk, Amsterdam; thence by descent to the present owner.

In one of M. Bauer's letters, written during his journey to Moskou and Constantinople, the artist elaborately describes a procession leading through the streets of Stamboul, present-day Istanboel:"Gisteren avond heb ik weer dat Perzische feest gezien, waar ik je wel eens van gesproken heb, en ik ben nog vol van de afschuwelijke, maar tegelijk ook prachtige vertooningen, waarvan de indrukken nog in mijn hoofd omwoelen. 't Is het feest, het rouwfeest, ter nagedachtenis van Hussein, den kleinzoon van Mohammed

Marius Bauer Brieven en schetsen van zijn reizen naar Moskou en Constantinopel, Amsterdam, 1964, p.74.